TREENINGUD ELVA SPORDIHOONES

Treeningute toimumisajad leiad lehe alumises osas

JÕUTÕSTMINE

Jõutõstmine on spordiala, kus võisteldakse kolmel alal, milleks on kükkimine, lamades surumine ja jõutõmme. Need kolm ala kuuluvad ka jõusaali baasharjutuste hulka, mis haaravad töösse lihased üle kogu keha ja arendavad koordinatsiooni. Jõutõstmise treeningud on üles ehitatud eesmärgiga arendada just neid kolme ala, kuid seda läbi mitmekülgse harjutusvara. Viimasel ajal on suurenenud huvi jõutõstmise vastu just “nõrgema soo” esindajate seas. Ajad, kus jõutõstmist peeti stereotüüpselt suurte meeste spordiks, on möödas ning on jõutud arusaamale, et jõutõstmistreeningutega on võimalik saavutada ka naiselikke iluideaale. Jõutõstmist võib pidada Eesti üheks edukaimaks spordialaks, kus eestlased on võitnud hulgaliselt Euroopa ja maailmameistri tiitleid ning püstitanud maailmarekordeid. Rahvusvaheliste medalistide seas on nii M&M Strength’i treenerid kui ka sportlased, kellega saad tutvuda SPORTLASTE alt.

Treenerid Mihkel Ruut ja Mark Kihu

JÕUSAALIS TREENIMISE NÕUSTAMINE

Lisaks erinevate spetsiifiliste jõualade harrastamisele, on väga populaarne jõusaalitreeninguga oma igapäevase heaolu ja tervise parandamine. Paneme paika korrektse tehnika, sätime koormuse vastavalt treenitava võimekusele ja aitame püstitada ning saavutada soovitud eesmärke. Ekslikult peetakse jõusaalis treenimist üheks vigastusohtlikumaks sportimisviisiks ning selle kohta levib ka palju müüte. Korrektse tehnika ja treeneri pilgu all on aga vigastusoht minimaalne. Jõutreening on asjakohasel planeerimisel ja doseerimisel sobilik igale vanusele – aitab kaasa koordinatsiooni parandamisele, vigastuste ennetamisele ja neist taastumisele ning pidurdab vananemisega kaasnevaid protsesse, näiteks osteoporoosi ja atroofiat. Esimesel korral jõusaali astudes on vahendite valik suur ja keeruline kuskilt pihta hakata. Siinkohal on abiks meie treenerid, kellega julgelt ühendust võtta ning koos oma eesmärkide saavutamise suunas liikuda!

Treenerid Mihkel Ruut, Mark Kihu, Frederik-Mihkel Välja, Eliise Oras

KULTURISM JA FITNESS

 

Kulturismi ja fitness spordialana rõhub just välisele ilule, mitte füüsilisele sooritusvõimele. Kulturismi ja fitnessi all on palju erinevaid võistluskategooriaid, mille ühiseks tunnuseks on lihaste tasakaal, mida sedalaadi treening ka korrektsel treenimisel tagab. Atleetliku välimuse saavutamisel mängib väga suurt rolli ka toitumine, mille jälgimine on oluline igal spordialal, kuid eriti just fitnessimaailmas. Kulturismi ja fitnessi suure populaarsusega kaasneb ka meeletu internetist leitav informatsiooni hulk, mis paraku alustaja puhul tulemust ei pruugi tagada. Lisaks levib sedalaadi treeningu ja toitumise kohta hulgaliselt müüte, mis kalduvad kõrvale teaduslikult tõestatud faktidest ning võivad osutuda sootuks tervist kahjustavateks. Meie treenerid aitavad leida just õige lähenemise vastavalt igaühe tasemele.

Treener Frederik-Mihkel Välja

MOBILITY-TREENING

Mobility-treening keskendub lihashooldusele ning painduvuse parandamisele, mis on oluline osa igapäevasest liikumisaktiivsusest ning abiks ka jõutreeningutest taastumisel. Treeningutele on oodatud kõik, kes soovivad parandada oma liikuvust, tugevdada kerelihaseid, taastuda rasketest treeningutest ja seeläbi tunda end oma kehas hästi. Mobility-treening sobib ideaalselt erinevate valude ja probleemide ennetamiseks ja ka neist taastumiseks, mida tihti põhjustab istuv töö kontoris või koolipingis. Treeningutel arvestatakse iga osaleja taset individuaalselt ning arendatakse oskusi vastavalt võimekusele – seega ühtegi vabandust mobility-treeninguga mitte tegelemiseks ei ole!

Treener Eliise Oras

POWERBUILDING

Nagu nimigi ütleb, on powerbuildingu näol tegemist kombinatisooniga jõutõstmisest (powerlifting) ja kulturismist (bodybuilding). Treeningud käsitlevad endas nii jõutõstmise kolme ala maksimaaljõu arendamist kui ka kulturismile omase välimuse saavutamist läbi laialdase harjutusvara ning lihashüpertroofia arendamise. Paljud jõusaalis treenijad eelistavad oma mitmekülgsuse poolest just seda treenimisviisi, kuid sellegipoolest nimetavad mitmed maailma tippjõutõstjad end powerbuilder’iteks. Powerbuilding loob väljundi võistlemiseks jõutõstmises, kulturismis ja fitnessis. 

Treenerid Mihkel Ruut ja Mark Kihu

KLASSIKALINE TÕSTMINE

Klassikaline tõstmine on jõualadest üks vanimaid ja läbi Eesti ajaloo ka edukamaid. Tõstespordi aladest on just klassikaline tõstmine ainsana ka olümpiamängude kavast. Tõstmine hõlmab kahte ala, rebimine ja tõukamine, mis on samuti jõutreeningu baasharjutusteks ning olemuse poolest kõige suurema liikumisulatusega, haarates töösse kõik lihased üle kogu keha. Rebimine ja tõukamine moodustavad olulise osa erinevate spordialade üldkehalisest ettevalmistuses, mille abil arendatakse lisaks jõule ka kiirust, plahvatuslikkust, liikuvust ja koordinatsiooni. Treenereid, kes oskavad korrektselt klassikalist tõstmist õpetada, on Eestis vähe. M&M Strength’i tõstjad ja treenerid on arvukate Eesti rekordite omanikud ning Eesti täiskasvanute meistrid.

Treener Robert Põldoja

treeningud-mmstrength

Elva Spordihoone (Tartu mnt 3, Elva)​

Treeningud ja jõusaalis treenimise nõustamine toimuvad:

E, K ja N 16.00-19.00

T  18.00-19.00

R 19.00-20.00

Mobility treeningud toimuvad

T 19.00-20.00

R 18.00-19.00

Mobility treeningute Facebooki gruppi otsetee leiad siit

Treeningutele saab registreerida siin